Placówka 1

Mińska 38, 11-111 Wrocław

zobacz jak dojechać

71 358 24 44 kontakt@arsmedica.pl

Placówka 2

Powstańców Śl. 56a/2, Wrocław

zobacz jak dojechać

71 373 89 29 kontakt@arsmedica.pl

lek. med. Wiktor Czyżak zdjęcie

lek. med. Wiktor Czyżak

Jestem lekarzem odbywającym szkolenie specjalizacyjne z Chirurgii Plastycznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Nowej Soli. Od 2012 roku jako asystent Oddziału Chirurgii Plastycznej i Oparzeń zajmuję się leczeniem pacjentów wymagających złożonych operacji rekonstrukcyjnych będących następstwem:
• wcześniejszych zabiegów onkologicznych (np. rekonstrukcje piersi),
• wcześniejszych zabiegów bariatrycznych (np. redukcje fałdu skórno-tłuszczowego na brzuchu)
• urazów (np. skrzywienia nosa, pourazowe ubytki i zniekształcenia tkanek),
• oparzeń (leczenie pacjentów oparzonych, leczenie blizn i przykurczów pooparzeniowych)
• odleżyn

Zajmuję się również leczeniem operacyjnym zmian skórnych:
• znamion barwnikowych
• zmian nowotworowych

zobacz więcej

Chirurgia jest dziedziną, której zawsze poświęcałem wiele czasu i energii. Już w trakcie studiów na wrocławskiej Akademii Medycznej czynnie działałem w kołach naukowych przy I Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej oraz przy Klinice Chirurgii Naczyniowej Ogólnej i Transplantacyjnej.

Od 2011 r. swoje zainteresowania rozwijam również jako asystent Zakładu Chirurgii Eksperymentalnej i Badania Biomateriałów UM we Wrocławiu, gdzie zajmuję się badaniami nad nowoczesnymi materiałami mogącymi w przyszłości znaleźć zastosowanie w medycynie.
Jednak to Chirurgia Plastyczna znajduje szczególne miejsce w kręgu moich zainteresowań. Nieustanne szkolenie oraz doskonalenie umiejętności zawodowych pozawalają mi być na bieżąco z nowoczesnymi technikami operacyjnymi. Uzyskanie tytułu lekarza, rozpoczęcie wymarzonej specjalizacji z chirurgii plastycznej pozwalają na co dzień przywracać moim pacjentom radość z życia oraz wiarę w siebie.

Mając na uwadze szczególne potrzeby moich pacjentów przeprowadzam również małoinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (wypełnianie zmarszczek preparatami kwasu hialuronowego, powiększanie ust, lifting nićmi PDO). Pozwalają one uzyskać poprawę w zakresie wyglądu, czy pewnych asymetrii z pominięciem długiego okresu rekonwalescencji po tradycyjnych operacjach.

Partnerzy

Enel-med PZU Inter Partner Znany Lekarz