Placówka 1

Mińska 38, 11-111 Wrocław

zobacz jak dojechać

71 358 24 44 [email protected]

Placówka 2

Powstańców Śl. 56a/2, Wrocław

zobacz jak dojechać

71 373 89 29 [email protected]

Chirurgia naczyniowa i flebologia

Chirurgia naczyniowa i flebologia service thumbnail

Leczenie żylaków parą wodną

Steam Vein Sclerosis to najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne w leczeniu żylaków kończyn dolnych. W celu zamknięcia zmienionych żył wykorzystywana jest para wodna. Energia potrzebna do zamknięcia chorej żyły jest przenoszona dzięki czystej wodzie dostarczanej w mikrodawkach pod postacią pary wodnej, wtryskiwanej na końcu cewnika. Cewnik, jest na tyle cienki, że można wprowadzić go bezpośrednio do patologicznie zmienionego naczynia przez wenflon, czyli przez mikronakłucie skóry, umożliwiając uzyskanie bardzo dobrych efektów kosmetycznych.

W odróżnieniu od innych metod wewnątrznaczyniowego leczenia żylaków, takich jak laser czy RF (Celon, Vnus) metoda ta umożliwia zamknięcie również krętych poszerzeń żylnych położonych bezpośrednio pod skórą. Inne metody nie pozwalały na zamykanie tych naczyń ze względu na ich zbyt kręty przebieg i powierzchowne położenie. W Klinice często łączy się kilka metod (laser wewnątrzżylny, para wodna, skleroterapia, laser przezskórny) w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

Francuska firma CERMA, która opracowała i wprowadziła na rynek metodę pary wodnej Steam Vein Sclerosis w leczeniu żylaków, specjalizuje się w odkrywaniu innowacyjnych, lecz jak najmniej inwazyjnych rozwiązań we flebologii.

Partnerzy

Enel-med PZU Znany Lekarz