Placówka 1

Mińska 38, 11-111 Wrocław

zobacz jak dojechać

71 358 24 44 [email protected]

Placówka 2

Powstańców Śl. 56a/2, Wrocław

zobacz jak dojechać

71 373 89 29 [email protected]

Proktologia

Proktologia service thumbnail

Laserowe leczenie hemoroidów

Laserowe leczenie hemoroidów wykonujemy z wykorzystaniem zaawansowanych technologii laserowych – laserów naczyniowych lub laserów CO2. Metoda ta pozwala na usunięcie lub znaczne zmniejszenie objętości guzków krwawnicowych w bezpieczny i dobrze tolerowany przez pacjenta sposób.

Zabieg ten wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Na 8 godzin przed planowanym zabiegiem należy więc zrezygnować ze spożywania pokarmów, a na 4 godziny przed również z płynów.

Zabieg może być przeprowadzony metodą ablacyjną lub nieablacyjną – w zalezności od stopnia zaawansowanie problemu. Do znieczulonego kanału odbytu lekarz wprowadza wziernik, następnie wykonywana jest fotokoagulacja za pomocą wiązki lasera. Zastosowanie technologii laserowej zwiększa precyzję wykonywanego zabiegu, zmniejsza ryzyko krwawienia oraz konieczność założenia szwów, co skraca czas powrotu pacjenta do jego codziennej aktywności.

Krwawienie jest jednym z powikłań po zabiegu, zdarza się w 2-5% przypadków. Ból w okolicy, w której był wykonywany zabieg, gorączka, zatrzymanie moczu – to objawy niepożądane, które wymagają wdrożenia antybiotykoterapii. Wszelkie inne niepokojące objawy, które pojawiają się do 14 dni po zabiegu wymagają obserwacji lub interwencji lekarskiej.

W celu uzyskania jak najlepszych efektów, zaleca się przeprowadzenie kilku takich zabiegów – o ich ilości oraz odstępach czasowych decyduje lekarz, na podstawie oceny stopnia problemu.

Partnerzy

Enel-med PZU Znany Lekarz