Placówka 1

Mińska 38, 11-111 Wrocław

zobacz jak dojechać

71 358 24 44 [email protected]

Placówka 2

Powstańców Śl. 56a/2, Wrocław

zobacz jak dojechać

71 373 89 29 [email protected]

Proktologia

Proktologia service thumbnail

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych

Kłykciny kończyste (brodawki wirusowe) jest to jedna z chorób przenoszonych drogą płciową, zaliczana do chorób wenerycznych dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Objawami zakażenia są zmiany pojawiające się w okolicach intymnych w postaci brodawek i grudek, które występują pojedynczo lub w grupie.

Nieleczone brodawki mogą przyczynić się do problemów z oddawaniem moczu, trudnością zajścia w ciążę, mogą utrzymywać się przez wiele lat, zwiększając ryzyko rozwoju złośliwego nowotworu skóry.

Odparowanie zmian laserem CO2, jest obecnie najlepszym i najskuteczniejszym sposobem usunięcia brodawek, nie powodującym blizn. Metoda ta wykorzystywana jest do usuwania wszelkich zmian skórnych, również tych o podłożu wirusowym.

Zabieg poprzedzony jest badaniem proktologicznym, do którego nie wymaga się specjalnego przygotowania.

W momencie, gdy środek znieczulający zaczyna działać, przystępuje się do miejscowego odparowania tkanki zmienionej chorobowo.

Po zakończonym zabiegu, w miejscu kłykcin zostają strupki, które należy pielęgnować według zaleceń (rana goi się od 7 do 14 dni).

Procedura wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym, jest dobrze tolerowana przez pacjentów, nie wymaga szczególnych postępowań pozabiegowych. Z uwagi na wirusowe podłoże zmian o konieczności przeprowadzenia kolejnego zabiegu decyduje lekarz.

Partnerzy

Enel-med PZU Znany Lekarz