Placówka 1

Mińska 38, 11-111 Wrocław

zobacz jak dojechać

71 358 24 44 kontakt@arsmedica.pl

Placówka 2

Powstańców Śl. 56a/2, Wrocław

zobacz jak dojechać

71 373 89 29 kontakt@arsmedica.pl

Faq


Od zawsze miałam widoczne żyły pod oczami. Wyczytałam ostatnio, że istnieje możliwość usunięcia ich laserem. O ile to możliwe - chciałabym się umówić na konsultację do Państwa i jeśli nie byłoby przeciwskazań, od razu na zabieg.

Możemy widoczne żyły pod okiem usunąć przy pomocy lasera Nd:yag Fotona SP Dynami lub Cynosure Cynergy. Przed zabiegiem konieczna będzie konsultacja w Klinice. Jeśli nie będzie przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, wówczas po konsultacji możemy taką procedurę przeprowadzić.

Czy w Państwa ofercie jest laserowe usuwanie malformacji naczyniowych? Jaki jest koszt zabiegu?

Jak najbardziej. Typowe znamiona typu PWS i inne tego typu malformacje naczyniowe możemy leczyć przy pomocy lasera najnowszej generacji Cynergy Cynosure. Ilość zabiegów trudno oszacować. Odpowiedź zmiany na leczenie będziemy znać po pierwszym zabiegu. Cena jednego zabiegu ustalana jest indywidualnie, zależna jest bowiem od rodzaju malformacji, rozległości, umiejscowienia. Prosimy przesłać zdjęcie malformacji do wstępnej oceny, będzie nam łatwiej oszacować koszty jednego zabiegu.

Utracona końcówka palca - czy rekonstrukcja paliczka z paznokciem, jakakolwiek operacja / operacja plastyczna jest możliwa?

Standardem jest tzw. proteza kosmetyczna, która dobierana jest specjalnie do karnacji skóry, grubości fałdów palców itp. Miejsce połączenia z ciałem maskujemy pierścionkiem. Operację wydłużenia palca wykonuje się mając na uwadze wyłącznie względy funkcjonalne. Tego typu zabiegi wykonuje w naszej Klinice prof. Jerzy Jabłecki.

Jak wykonywany jest zabieg EVLT?

Laserowe operacje żylaków metodą EVLT zastępują klasyczny zabieg chirurgiczny. Na początku lekarz bada układ żylny przy pomocy aparatu USG. Zaznaczane są punkty przebiegu głównych pni żylnych oraz ich odgałęzień, a także miejsca wprowadzenia włókna laserowego. Następnie miejscowo znieczula się skórę i tkankę podskórną. Po przygotowaniu pacjenta pod kontrolą usg wprowadza się do żyły włókno laserowe (zwykle poniżej kolana). Uruchamia się laser i powoli wycofuje włókno powodując zamknięcie niewydolnego naczynia. Na kończynę zakładany jest opatrunek uciskowy (zwykle w postaci specjalnej pończochy o stopniowanym ucisku). Pacjent opuszcza klinikę po 15-20 min i może wrócić do normalnych zajęć. Nie pozostawia po sobie blizn.

Czy USG Dopplera boli?

USG Dopplera jest podobne do każdego innego lekarskiego USG. Nie jest bolesne. Przed USG lekarz smaruje nogi żelem a następnie przesuwa po nich specjalna głowicą. Sprawdza w ten sposób przepływ krwi w naczyniach, szuka nieprawidłowości takich jak świeża zakrzepica, zmiany pozakrzepowe, niewydolne zastawki które są powodem powstawania pajączków oraz żylaków. Mogą także prowadzić do innych rozmaitych dolegliwości. USG Dopplera najczęściej wykonuje się w kolorze, lekarz drukuje wynik, który następnie analizuje i opisuje. Potem następuje diagnoza oraz dobór odpowiedniej terapii dla pacjenta.

Jakie są wskazania do zabiegu skleroterapii?

Zabieg skleroterapii doskonale sprawdza się w przypadku teleangiektazji, wenulektazji (pajączki naczyniowe) i żył siatkowatych. W niektórych przypadkach metoda skleroterapii piankowej pod kontrolą USG może być stosowana do leczenia dużych żylaków kończyn dolnych.

Ile sesji trzeba odbyć aby uzyskać pożądany efekt skleroterapii?

Zwykle potrzeba około 3-5 sesji zabiegowych aby osiągnąć pożądany efekt leczniczy.

Jakie badanie należy wykonać przez zabiegiem skleroterapii?

Głównym badaniem, które ocenia nam funkcje układu żylnego, wykrywa obecność żylaków i bada funkcje zastawek w układzie żylnym jest badanie ultrasonograficzne z dodatkowym badaniem przepływu w naczyniach tzw. badania podwójnego obrazowania – Duplex Doppler.

Jak należy przygotować się do zabiegu operacji żylaków?

Przed zabiegiem należy ogolić obszar poddawany zabiegowi oraz włożyć wyciętą bieliznę, aby lekarz miał swobodny dostęp do pachwiny podczas przeprowadzania procedury.

Czy wycinki zmian skórnych badane są histopatologicznie?

Większość wycinek skórnych poddawana jest badaniu histopatologicznemu.

W jakim znieczuleniu przeprowadza się zabiegi?

Rodzaj znieczulenia jest dobierany przede wszystkim w zależności od rodzaju operacji czy zabiegu diagnostycznego oraz do stanu zdrowia pacjenta i chorób współistniejących.

Co oznacza hasło "procedura jednodniowa"?

Procedura jednodniowa oznacza, iż pacjent po zabiegu przebywa w klinice nie dłużej niż 24h.

Jakie dokumenty musi mieć pacjent udający się na zabieg w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia?

Aby mógł się odbyć zabieg w ramach NFZ pacjent musi przejść pozytywną kwalifikację do zabiegu, być ubezpieczonym w ZUS oraz posiadać skierowanie do Szpitala na Oddział Chirurgii Ogólnej.

Czy po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu na NFZ procedurę wykonuje się w dowolnym czasie?

Po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu na NFZ, pacjent zostaje wpisany w kolejkę oczekujących. Czas oczekiwania zależny jest od limitu kwotowego nałożonego na Klinikę przez NFZ oraz od ilości pacjentów oczekujących.

Ile czasu ważne jest skierowanie do szpitala?

Skierowanie do szpitala ważne jest do momentu uzyskania świadczenia.

Czy planując zabieg komercyjny pacjent jest wpisywany w kolejkę oczekujących?

Planując zabieg komercyjny pacjent po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu może bezpośrednio w dniu wizyty ustalić z lekarzem termin zabiegu. Do zabiegów komercyjnych nie obwiązuje kolejka oczekujących.

Partnerzy

Enel-med PZU Inter Partner Znany Lekarz