Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

Drobne popękane naczynka krwionośne, teleangiektazje, wenulektazje, pajączki są często poważnym problemem estetycznym. Stosując odpowiednio dobraną energię i długość fali lasera można wybiórczo zamknąć nieestetyczne naczynka bez uszkodzenia otaczającej skóry. W naszej klinice stosujemy do zamykania naczyń najnowszej generacji urządzenie Gemini firmy Laserscope. Jest to wysokiej mocy laser o podwójnej długości fali 1064/532nm, co pozwala zamykać naczynka w każdej lokalizacji i na różnej głębokości. Odpowiedni aplikator z aktywnym chłodzeniem kontaktowym pozwala na stosowanie wyższych mocy niż w innych urządzeniach, bez ryzyka oparzenia otaczającej skóry.

Metoda jest bezpieczna, nie pozostawia śladów i nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności. Zabiegi laserowe można wykonywać o każdej porze roku. Zabieg niekiedy wymaga powtórzenia, zależnie od ilości i nasilenia zmian i ich lokalizacji.

Zabiegi są praktycznie bezbolesne. W momencie strzału lasera możemy odczuwać jedynie lekkie ukłucie lub pieczenie.
Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który w ciągu kilku godzin albo dni wchłania się.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, cukrzyca, epilepsja (padaczka),
  • świeża opalenizna (miesiąc przed zabiegiem i miesiąc po nie można się opalać),
  • przyjmowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło,
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • bliznowe.

Po zabiegu

Należy odstawić kosmetyki zawierające retinol i kwasy. Ponadto przez kilka dni unikać ćwiczeń fizycznych, masaży, gorących kąpieli i wszystkich sytuacji narażających skórę na urazy. Należy unikać słońca przez 4 tygodnie.